• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

GENEL MUAYENE

GENEL MUAYENE

 Göksu Veteriner Kliniği, Hemen hemen her türlü kan, idrar, dışkı ve beyin omurilik sıvısı tahlilleri ve mikrobiyolojik tetkiklerin yapılabildiği laboratuar olanaklarıyla hizmetinizdedir.

Kliniğimizde kısa sürede sonuç veren hızlı testler ile hayvanlarımızı tehdit eden bulaşıcı hastalıkları (örneğin gençlik hastalığı, kanlı ishal, ehrlichiasis, kedi lösemi, kedi AIDS, kedi enfeksiyöz peritonit vb.) kolaylıkla teşhis edebiliriz. Daha ayrıntılı tetkikler gerektiğinde anlaşmalı olduğumuz laboratuarlardan her türlü destek alabilmekteyiz.  

Hemogram

Canlılar arasında kan hücrelerinin boyutları farklılık gösterdiğinden her hayvan türü için farklı cihaz ya da moduller kullanılması gerekir. Bu sayımlar insanlara özgü cihazlarla yapılırsa sonuçlar hatalı olacaktır. Kliniğimizdeki cihazların her hayvan türü için ayrı modu bulunur ve güvenilirliği en yüksek cihazlardandır. Bu cihazlarla eritrosit (alyuvar), lökosit (akyuvar) dahil 18 kan parametresi ölçülebilmektedir 

Biyokimyasal Analizler


Karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları ve hormon profilleri, kan paraziti, sodyum potasyum vb. elektrolitler, protein, kolestrol vb. onlarca parametre 1ml kanda en son teknikle ölçülmektedir.

Yorumlar - Yorum Yaz